Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.
Ferniko Logo


Copyright © 1995-2018
Ferniko Sp. z o.o.


Numer IP: 34.228.41.66
PL


 
 

Oprawa w plastikowe spirale wkręcane (spirale PVC)


W naszej ofercie posiadamy spirale plastikowe o średnicy od 6 mm do 50 mm. Pozwala to na oprawę prac do maksymalnej grubości 46 mm. Spirala plastikowa ze względu na bardzo ładny, nowoczesny wygląd oraz prawie nieograniczoną wytrzymałość idealnie nadaje się do oprawy takich prac jak:
  • atlasy,
  • kołozeszyty i kołonotatniki,
  • katalogi produktów, katalogi serwisowe, albumy,
  • inne prace, gdzie trwałość oprawy ma decydujące znaczenie w użytkowaniu końcowego produktu.
Podstawowe cechy plastikowej spirali wkręcanej:
  • bardzo duża wytrzymałość na zgniatanie i rozciąganie (po odkształceniu mechanicznym spirala wraca do początkowego kształtu);
  • nie ma możliwości wypadania kartek z oprawionej pracy (co może nastąpić po długotrwałym użytkowaniu pracy oprawionej w spiralę zamykaną);
  • szeroka gama kolorystyczna: podstawowa paleta to 7 kolorów* (biały, czarny, przeźroczysty, żółty, czerwony, niebieski, zielony ciemny),
  • na zamówienie możemy wykonać spiralę w jednym z 50 dostępnych na rynku kolorów estetyczny wygląd.

Nasz park maszynowy


Formowanie spirali
Do formowania spirali używamy nowo zakupionej maszyny wyprodukowanej przez firmę Spiel USA. Wysokowydajna maszyna pozwala na formowanie najwyższej jakości spiral w średnicach od 6 do 50 mm. Do produkcji spirali używamy wyłącznie wysokiej jakości tworzywa PVC.

Oprawa prac
Do maszyny formującej spirale podłączony jest automat oprawiający. Spirala po uformowaniu jest automatycznie wkręcana w oprawianą pracę. Następnie maszyna obcina nadmiar spirali i jednocześnie zabezpiecza spiralę przed wysuwaniem się z oprawionej pracy. Dzięki temu uzyskujemy wysoką wydajność oprawy i gwarantujemy krótkie terminy realizacji usług.

FAQ - najczęściej zadawane pytania


1. Co oznacza zapis 4:1, 3:1?
Zapis 4:1 oznacza, że zastosowana spirala jest o skoku 4 do 1, czyli na długości odcinka równej 1 cal (2,54 cm) znajdują się 4 oczka spirali, w przypadku zapisu 3:1 trzy oczka na cal.

2. Do jakiej grubości bloku możemy stosować spiralę plastikową?
Maksymalna grubość bloku gdzie znajduje zastosowanie spirala 46 mm. Dla porównania w spirale zamykane możemy oprawić prace do maksymalnej grubości 22,5 mm.

3. Jakie rodzaje perforacji stosujemy pod oprawę w spiralę plastikową?
Do wyboru mamy dwa rodzaje perforacji: otwory okrągłe lub otwory owalne. Ze względów estetycznych i użytkowych polecamy oprawę z wykorzystaniem otworów owalnych.

4. Jaka jest wielkość marginesu przeznaczona na perforację?
W przypadku zastosowania spirali plastikowej margines wynosi:
- dla spirali o skoku 4:1 margines wynosi 7,5 mm.
- dla spirali o skoku 3:1 margines wynosi 8,5 mm.

5. Jakie materiały (tworzywa) możemy oprawiać w spiralę?
Jest to oczywiście papier, wszelkiego rodzaju kartony, tektura do grubości 3 mm, folie z tworzyw sztucznych do grubości 3 mm.
 
spirale PVC
spirale PVC
spirale PVC